Armata Israel anunță eliberarea a doi ostatici deținuți de Hamas
Doi ostatici israelieni au fost salvați, într-o operațiune militară spectaculoasă, din mâinile grupării teroriste Hamas, în timpul unei misiuni de salvare desfășurate de Forțele de Apărare din Israel (IDF), în cursul nopții trecute. Cei doi ostatici, Fernando Simon Marman, în vârstă de 60 de ani, și Norberto Louis Har, în vârstă de 70 de ani, au fost capturați de mișcarea radicală palestiniană în data de 7 octombrie, în kibbutz-ul Nir Yitzhak.